Menu Content/Inhalt
Start arrow Podróże arrow Inna Europa

Galeria

Zdjęcie dnia

DSC_1497g2.jpg DSC_1497g2.jpg Data: 07.09.2009 Ilość wyświetleń: 775583 Właściciel: Administrator galerii
Inna Europa PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
28.12.2007.
Spis treści
Inna Europa
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Strona 5
Strona 6

    Zwłaszcza Sighişoarę. Dlaczego? Właściwie dokładnie mówią na ten temat zdjęcia, jednak ja dorzucę pewną uwagę. Będąc w Sighişoarze koniecznie trzeba ją pozwiedzać nocą. Powłóczyć się po zupełnie pustych uliczkach. Można posiedzieć do późna w knajpce, polecam do tego malutką knajpkę wciśniętą w mury obronne (właściciel będzie ją trzymał otwartą dopóki nie wyjdziecie, swoją drogą sympatyczny z niego człowiek i urocza kelnerka w stroju ludowym), a potem poszwędać się po mieście. Jest bezpiecznie. Naprawdę. No może poza cmentarzem górującym nad całym miastem. Taaa... Bardzo stary cmentarz górujący nad miastem. Urocze, nieprawdaż? I klimatyczne.

Tak więc jakkolwiek i kiedykolwiek zapragniecie odwiedzić Rumunię, zróbcie to, koniecznie. Nie stracicie wiele (mam nadzieję), a zyskacie bardzo dużo. Ja ze swej strony życzę wam drum bun.

    ft 

 


 

Więcej na temat miast znajdziecie w innym artykule już wkrótce.

Galeria dotycząca Rumunii dostępna tutaj
 
 
 

 

Informacje praktyczne

Dojazd

Prosto i tanio zwłaszcza gdy jedzie się w północną część gór, a szczególnie w Bukowinę to chyba najbardziej korzystna jest trasa Przemyśl - Lwów - Czerniowce - Suczawa. Koszt takiego przejazdu to do górnej granicy 100zł na czerwiec 2007. Nam się udało za ok 80 zł. przy czym nie staraliśmy się jechać tanio.

Przemyśl - Lwów autobusy jeżdżą dość często

Lwów - Czerniowce pociąg. Sugeruję płackartę - tanio, wygodnie, dobry pomysł by Przybyć do Czerniowców bardzo wczesnym rankiem będąc wyspanymi i móc organizować transport do Suczawy, a z tamtąd jeszcze tego samego dnia wbić w Bukowinę. Czasu wystarczy na zagłębienie się jeszcze w góry.

Innym wariantem jest bezpośredni autobus Przemyśl - Suczawa koszt ok 100 zł, konieczna wcześniejsza rezerwacja. Autobus jeździ raz w tygodniu. Minusem tego wariantu jest straaasznie długa jazda autobusem co jest uciążliwe i kiepskie jeśli chodzi o funkcjonalność godziny przejazdów. 

 Jeszcze inny wariant to wariant drogi via Węgry jednak dostajemy się wtedy do Rumunii od troszkę innej strony. Plusem jest bezproblemowe korzystanie ze stopa. Nie wiem jak się jeździ stopem przez Ukrainę i na ile to jest ryzykowne ale przez Węgry i po Rumunii jeździ się wporządku.


Ceny 

Najlepszym sposobem sprzwdzenia cen w Rumunii jest chyba odwiedzenia strony internetowej któregoś z rumuńskich supermarketów. Dla przykładu www.carrefour.ro

 

 

 

 

 

 

 

 Zmieniony ( 09.11.2010. )
 
Linki
| | | |